Israel sägs vara USAs bästa vän, men denna vän är inte en vän utan en parasit, en cancersvulst som föredrar att utnyttja och äta på sin vän. Denna parasit har sedan dess skapelse 1948, föredragit att utnyttja och inte ge något tillbaka. Vad har USA tjänat på det här? Enbart missaktning och problem. Runt 15 miljarder och mer, får Israel av USA varje år.
Med vänner som Israel, vem behöver fiender?
Stor del av den forskning och vetenskap som Israel har, är just stulen från andra länder. Om parasiten Israel behandlar sin närmaste vän USA på det här viset, är det då förvånansvärt att de mördar och ockuperar andra länder? Är det förvånansvärt att de angriper folk som de inte ser som sina vänner?
Kommer USA att ändra på sig och förändra sin relation till denna parasit? Knappast…
Gud vad folk älskar allt som svartmålar Israel. Specielt när man med avsikt (Dagens Nyheter) undviker saningen och komenterar ”komentarer” istället för fakta.
Citerar efter CNN: ”The criminal complaint does not accuse the government of Israel of any violations of U.S. law.” Alla speculationer om Polard är idiotiska. Stewart David Nozette själv valde Israel. Aldrig var kontaktat av någon från Israel.
Det var det gott folk.
Wieslaw ni sionister älskar att försvara skitstaten Israel. Man kan inte svartmåla någon som är svartmålad pga sina egna handlingar och sina egna ord
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/91260.stm
http://www.cbsnews.com/stories/2004/08/27/eveningnews/main639143.shtml
Alla dina linkar är om Pollard och inte Stewart David Nozette. (din lilla pucko) önske tänkande – judehatare..
Oj vad fientlig man är 😛 Så jag är en judehatare för att jag tar upp rättsfall där israel spionerat på USA?..lol smart kille 😉
Hur vet du att ingen i Israel varit i kontakt med honom? Har du uppgifter vi inte känner till? Åk hem till ditt hemland tack du är för illojal mot Sverige..du är nog en av dem som sprider uppgifter till främmande makter 😉
Du är judehatare darför att du ser överallt sionister. Det var inte du som tog upp Pollard affären bara DN. Jag bara påpekade att Pollard affären har inget att göra med Stewart David Nozette. Den siste har aldrig varit i kontakt med Israel. Så vist drömmer du om nästa skandal med Israel.
Vem säger att han inte var i kontakt med Israel? Judar, sionister och Israel. Samma folk sa liknande saker om Pollad i åratal tills de erkände…Israel har aktivt spionerat på USA och den judiska lobbyn i USA är bevis för det;)
”Vem säger att han inte var i kontakt med Israel?”
Lille vän FBI säger. Citerer specielt för dig
– ”FBI The criminal complaint does not accuse the government of Israel of any violations of U.S. law.”
Sweet dreams..:)
Lol så blåst..anklagades Israel för något brott när de var i kontakt med Pollard? Enkel fråga, spionerar Israel på USA ja eller nej?
Även du borde klara av att svara på det 😛
sweet dreams…
lol gå slå ihjäl lite fler barn 😉
Lilla pojke – ”lol gå slå ihjäl lite fler barn” och det skall vara kul… indoktrinetat docka
Lol..kom från rätt röv..du svarade inte…spionerar Israel på sin vän USA ja eller nej..även herrefolket du tillhör borde ju kunna svara på det )
Hela västvärlden är en parasit på jordklotet. Det är vad jag anser.
Men rätt kul att deras bästa vänner spionerar på dem..undrar vad USA hade gjort om de hittat spioner för Iran 😉
Wieslaw K
AHAHAHAHAHAHHA vilken parasit denna människa är! stick o brinn din lilla djävul!
Sen är det stor skillnad på er och judar! Judar som itne tillhör sionist gruppen är bra människor! har själv flera judiska vänner som hatar er falska parasiter 🙂
Jag undrar grabbar bara en sak.
När ni sitter framför era datorer kan ni nå golvet med fötterna ?
Det vore bra om du förstod de nyheter du kommenterar om, Bahlool.
israel var överhuvudtaget inte inblandad i den här storyn. Det var en FBI-agent som utgav sig för att vara israel. Den gripne mannen trodde sig alltså ha att göra med en israel, men Israel var överhuvudtaget inte inblandat.
Detta hade du hört om du hade läst FBI:s pressmeddelande, och inte bara följt den proarabiska svenska rapporteringen från TT.
Hela ditt inlägg är alltså lögn:
tror jag glömde länken
http://news.yahoo.com/s/afp/20091020/wl_mideast_afp/usespionageisrael_20091020113201
Ja Israel var ju inte heller inblandad i Pollard fallet..det är i alla fall vad man hävdade i många år 😉 Tills man gav honom medborgarskap. Du får gärna sluta älska Israel och försvara denna terrorstat..du försvarar väl deras mord på civila palestinier också haha..patetiskt hyckleriskt och under all värdighet.
Japp alla som rapporterar om Israels brott är proarabiska 😉
Klart USA som styrs av våra kära vänner i Israel, inte kan tala emot Israel. Hur var det med de judar som jobbade för den judiska lobbyn och som togs på bar gärning? Konstigt att deras fall tystades ner 😉 Israel är en fasciststat som spionerat på USA i många år, samtidigt som man styr ett antal politiker i USA.
Jag ogillar Sverigedemokraterna men i jämförelse med dig och dina islamister så är ni långt mer fascistiska antisemitiska och antidemokratiska. Extremister som du m.fl. måste bekämpas. Missförstå inte svenskarnas skepsis till Sverigedemokraterna och till rasismen. Det betyder inte att vi inte hatar er islamofascister och islamonazister minst lika mycket.
Lol Simon…enda jag hör är bla bla bla..är det jonas som bytt namn nu igen 😉
och sluta använda proxy? Läs mina regler :)))
”Du får gärna sluta älska Israel”
Varför skulle jag göra det? För att göra islamnazister som du glad?
Gå och lek med Mohamed Omar istället för att hyckla om andras ”rasism”. Du och dina radikalislamiska kumpaner är mer rasistiska, antisemitiska och antidemokratiska än alla andra tillsammans. Det är bara att läsa din hatblogg.
Lol allt jag hör är bla bla bla igen..gå döda lite småbarn istället 😉 Du är väl en av dem som gjort lumpen i Israel :PP när hizbollah kickade er i röven då började ni gråta hahaha..sen ska inte en jude som du tala om rasism och nazism 😉 Jag har många inlägg som handlar om israel och judars rasism, du borde inte kasta sten i galshus sötnos
Lol! Mer rasism från dig igen. Judar, judar, judar. Som islamofascist har du antisemitismen från modersmjölken.
Varför publicerar du inte adressen till din sketna pizzeria så att alla som vill undvika att äta och ge pengar till en islamnazist får reda på vem de ska undvika?
Lol så du är en av mina sionistiska fans 😉 Ge mgi ditt namn och din adress och du får mina uppgifter 🙂
Du har hatet för araber och muslimer i ditt blod, vad är din poäng? Ditt hat är mer acceptabelt än andras hat? suck..
”gå döda lite småbarn istället”
Varför skulle jag göra det? Jag är ju inte islamofascist, som terroristerna i Irak, de iranska basij eller Hamasterroristerna. De är bara islamofascister som mördar barn med avsikt.
Israel gjorde ju det 😛 Qana i Libanon är fortfarande ett bevis för den hat som sionister och judar i Israel när för muslimer/araber. Gazamorden kommer aldrig glömmas..som sagt..du är idiotförklarad. Du försöker anklaga andra för saker du och ditt ”utvalda” folk gör..suck.
Jag har överhuvudtaget inte nämnt araber. Det är du som nämner folkgrupper (judar).
Jag har bara nämnt islamofascister, dvs de extremister som anslutit sig till den radikala islamiska fascistideologin. Ner med rasismen och antisemitismen —> Ner med islamofascismen!
Ajöss.
Glöm inte ner med sionismen 😉 puss på dig min lille fanatiker
”ett bevis för den hat som sionister och judar i Israel när för muslimer/araber”
Hycklare. Titta på ditt eget islamonazistiska hat innan du klagar på andra. Det är ett sundhetstecken att människor hatar islamfascister. Ingen har något emot araber. Däremot hatar du folkgruppen judar, vilket gör dig till en antisemit och en hycklare. Precis som alla extrema fascistmuslimer.
Jag hatar inte judar, men om du anklagar mig för att göra det, så måste det ju vara sant? lol…Så du tar avstånd från mordet på de civila palestinierna? De civila libaneserna som ditt folk och ditt land begått?
Enkelt ja eller nej 😉
Det syns klart och tydligt i allt du skriver att du hatar judar och att du stödjer terrorism samt sympatiserar med den islamistiska fascistideologin. Alla dessa skäl gör att islamrasister som du måste bekämpas av det svenska samhället. Du är en hycklare och en antisemit. Men precis som Hitler så erkänner du inte det.
Aha, så du bedömer vad jag är? Gött ju..visa mig vart jag skrev något som kan tas för att jag hatar judar 😉 Kan du inte? lol…Du svarade inte på min fråga om Israels och judarnas mord på arabiska barn,..kan inte vara så svårt att ta ställning min lille sionist.
I en kommentar ovan så uppmanar den muslimske brunskjortan Bahlool Wieslaw att ”åka hem”. Om någon hade uppmanat araben Bahlool att åka hem till Irak så hade han blivit kallad rasist.
Bahlool kom till Sverige trots att han inte hade flyktingskäl. Han är en ekonomisk parasit och islamnazist. Då ska man inte uppmana andra att ”åka hem” och sedan klaga på rasism.
Alla svenskar hatar islamofascister. Det finns INGEN som gillar islamister. Ut med islamofascisterna och in med demokrater från alla länder, inkl. fredliga muslimer som accepterar svenska värderingar, lagar och som inte är rasister mot andra folkgrupper i Sverige.
Nazistmuslimen Bahlool är inte en av dessa.
Många har sagt att jag ska åka hem 😛 jag har inte kallat dem rasister för det (du kan kolla kommentarerna av en viss sillen lol)
Så jag kom utan flyktingskäl, känner du mig eller? Trodde inte du visste vad jag hette eller vart jag bodde eller vart min pizzeria fanns. Alltså allvarligt talat, är du så här blåst eller du bara spelar? Om du känner mig och vet vilka skäl jag hade att komma hit, så får du gärna komma med dem annars skämmer du bara ut dig :PPP
Alla svenskar? Jag är svensk och jag hatar bara sionister och Israel :PP
Du svarade inte, vad tycker du om massmordet på arabiska barn och kvinnor som judar och israel begått?
Kom igen, du får gärna sprida ditt spam och din propaganda..men svara 😉
Simon, skoj med påhittade ord…
”jag hatar bara sionister och Israel”
Och judar.
Gå och lek med dina rasistmuslimska vänner Mohamed Omar, kulturkritikern, antisemiten Lasse Wilhelmsson och Leif Erlingsson eller den arabiske nazisten Ahmed Rami.
Och klaga inte när vi demokratiska svenskar intensifierar kampen mot muslimfascister som du. För det är en del i kampen mot rasismen och antisemitismen som ni står för.
så du undvek att svara igen 😉 HAHAHAHHAHAHA…
Du verkar ha det svårt att hålla dig till ämnet. Måste bero på den islamofascistiska ovanan att ljuga och slingra sig ständigt och jämt (taqqiya).
Islam = underkastelse = fascism. Och vi vet alla vad fascism innebär (rasism, antisemitism, diktatur, våld, irrationalitet).
Allt för att följa en mordisk pedofil och krigsförbrytare. Sicken ideologi!
Ajöss.
Lol där kom det 😛
Så är du jude eller du bara försöker svartmåla judar? Ämnet handlade om Israel och deras behandling av vänner..så om du inte kan hålla dig till ämnet varför anklaga andra 😉
Låt mig gissa..mycket inavel i familjen? Pappa har antastat dig för ofta? Nåja..så länge det var skönt så 😉
Sionismen har ingen plats i världen och alla borde hjälpas åt för att bli av med denna cancer tumör som utvecklats och satt sig på denna värld. Hitler var en snäll korg gosse jämfört med dessa idioter som styr israel.
Bahlool skrev: ”lol gå slå ihjäl lite fler barn”
Fel adress sicka det till dina muslimska vänner i Bagdad.
”Åtminstone 132 personer har dödats och över 500 skadats i de värsta bombdåden på flera år i Bagdad.”
Det är dags för några fakta:
1968-03-18
School bus hits land mine in Negev desert, Israel, killing two adults and injuring twenty eight children The Israelis stage major retaliatory raid into Jordan to hunt down the Palestinian Al Fatah terrorists responsible.
1974-05-15
PFLP – Popular Front for the Liberation of Palestine infiltrated from Lebanon, broke into a school and took hostage 120 school children in the town of Ma’alot. During a rescue attempt, the terrorists turned their weapons on the children, killing 22 and wounding 70 before the terrorists were killed.
1975-09-03
At Deir Ayach in Northern Lebanon, a monastery transformed in 1947 into a school was twenty eight years later attacked by Lebanese and Palestinians. The school had 960 children (660 Muslims) who mainly were attending at no cost. Three monks aged, respectively, 60, 78, and 93, the sole occupants of Deir Ayach on that day were murdered. The veins of the blind Boutros Sassine’s arms were severed. Antoine Tamini was slaughtered, decapitated, and burned. Hanna Maksoud was found in his room, his throat cut. The Christian villagers living around the school monastery fled, and the aggressors destroyed their village.
1976-01-
In Damour and Jieh, two Christian towns south of Beirut, the Palestinians and Syrians went so far as to cut the fingers of Christian children to ensure that they never would be able to pull a gun’s trigger. In Damour, at least 300 inhabitants were killed and their churches profaned.
1980-04-02
Five PLO penetrated into Israel from UNIFIL’s area of operation in southern Lebanon. They entered Kibbutz Misgav Am (about half a mile from the border with Lebanon) and seized two nursery buildings, in which children, all less than three years old were sleeping, together with some nursing mothers. A terrorist group which belongs to the PLO, calling itself the ”Arab Liberation Front,” and operating under the direction of PLO headquarters at Sidon in southern Lebanon, immediately took responsibility for this outrage in a statement issued in Baghdad and broadcast on Radio Monte Carlo in Arabic at 1100 hours today.
1980-04-07
Arab Liberation Front – operating under the direction of PLO headquarters at Sidon in southern Lebanon, immediately took responsibility in a statement issued in Baghdad and broadcast on Radio Monte Carlo in Arabic. They entered Kibbutz Misgav Am (about half a mile from the border with Lebanon) and seized two nursery buildings, in which children, all less than three years old were sleeping, together with some nursing mothers. It was soon learned that the terrorists’ aim was to take the infants hostage and hold them as ransom in an attempt to gain the release of fifty PLO criminals, sentenced by Israel courts to various terms of imprisonment. The children and other hostages there had been freed, and the five terrorists had been killed.
Dessa ”muslimska vänner” brukar få betalt i USA och Israel 😉 Eller har du glömt vem som stött och hjälpt Talibanerna? Saddam?
Lol Wieslaw..för varje jude som dött så har du minst 100 araber som mördats..men vi lever i en värld där judiskt blod är mera värt än andras 😉
Wieslaw, om man skulle skriva en lista på alla israeliska övergrepp i den här bloggen så skulle internet krascha pga overload och vara avstängd på obestämd tid 😛
lol RZA 😛
Bahlool skrev: – Dessa ”muslimska vänner” brukar få betalt i USA och Israel Eller har du glömt vem som stött och hjälpt Talibanerna? Saddam?
Att döma av dina svar antigen har du svårt med svenskan eller din ålder låter dig inte att förstå vad som skrevs.
Dem som sprängde sig själv och 160 andra i Bagdad var varken Sadams anhängare, eller får betalt av USA. Det var dina fanatiska bröder muslimer
RZA skrev: ”Wieslaw, om man skulle skriva en lista på alla israeliska övergrepp i den här bloggen så skulle internet krascha pga overload och vara avstängd på obestämd tid”
Gör det vi får se…. akta dig bara så du inte blir obehagligt förvånad. Testa i borjan datum: Hebron 1929 den 23 augusti.
Det är kul att du vet mera om Irak än vad nyhetsmedier, underrättelsetjänster och irakier vet..frågan kvarstår vad har det med Israel att göra? Texen handlade om Israel och dess svek mot USA och dess massmord på civila palestinier 😛
Eller kan du som jude och del i det så kallade ”utvalda” folket, ta er rätten att bedra, lura och mörda?